Вітрила піднято!

Українська наукова експедиція вирушила до Італії

У такий непростий для всіх в Україні час кожен діє на своєму фронті. Не дивлячись ні на що, істинно віддані науці вчені зберігають спокій та робочий ритм, досліджують та прояснюють зону невідомого. Днями стартувала нова експедиція до Італії, що обіцяє безліч відкриттів і розгадок. Наукова група Експедиційного корпусу запланувала роботу одночасно за трьома векторами дослідження.

Як ви знаєте з наших публікацій, під керівництвом академіка, керівника регіонального відділення УАН Олега Вікторовича Мальцева відбулося вже близько 50 (!) наукових експедицій. Про деякі з них ми розповідали досить докладно. Нерідко експедиційний корпус розкриває справжні таємниці історії. Чи потрібно тлумачити про важливість цієї справи – у величній мудрості предків ми можемо почерпнути те, що шукаємо в інших місцях: філософію сенсу життя, механізми тріумфу, формули безкомпромісної ефективності та багато чого іншого.


На своєму офіційному сайті вчений розповів про завдання поточної експедиції, а однойменний науково-популярний журнал «Експедиція» вже розповів про те, як насичено минула перша експедиційна доба.

Наші вчені виїхали з Одеси о 5-й ранку у напрямку Італії та досягли країни вже через 39 годин. Через суворий часовий регламент і втрачений на контрольних пунктах час вчені буквально весь час були у дорозі, змінюючи один одного за кермом, а найдовша зупинка тривала всього 2 години. Але це так, ліричний відступ, щоб читач розумів, у яких умовах відбувається ця робота.

Попереду, як уже сказано, три вектори наукових досліджень експедиційної групи: феномени розуму, стендова стрільба та мафія.

Почнемо з останнього, оскільки робота у цьому напрямку буде центральною. Відразу обмовимося: мафія не те, що ви про неї, швидше за все, знаєте. Точніше, думаєте, що знаєте. Уявлення про цей феномен у багатьох часто обмежується парадигмою, закладеною анекдотами, плітками та кінематографом. І кого тільки у нас не називають «мафіє» – аж до гоп-компанії квартирних та кишенькових злодіїв. І хабарників. Насправді ми маємо справу з абсолютно іншим, значно складнішим і давнішнім явищем. Мафія насправді – прагнення еталону самоврядування . Хто б міг подумати?! Докладно про це явище читайте у недавньому випуску журналу «Експедиція» (завантажити його можна за посиланням ).


Нагадаємо: академік Олег Мальцев протягом багатьох років вивчає злочинні організації Півдня Італії і те, як саме цим організаціям вдається протягом століть залишатися найефективнішими, загалом невразливими та буквально непереможними.

Обкладинка книги «Пастух для вовків»

У 2019 році спільно з професором Віталієм Луньовим вчений презентував монографію «Філософія Півдня Італії». У ході поточного дослідження академік має намір розгадати таємницю: «Як юнак честі стає босом мафії?», що, по суті, аналогічно питанню «як стати успішною людиною?». Для відповіді заплановано серію інтерв’ю з людьми, які вивчають італійські злочинні субкультури, для глибокого наукового аналізу десяти біографій босів мафії, життєдіяльність яких мала гучний резонанс в історії кримінології. І вони будуть яскраво та виразно проілюстровані фотографіями, що неодмінно додадуть своєрідність науковій роботі, результати якої будуть описані у монографії із інтригуючою назвою «Пастух для вовків».

Феномени розуму…

Ще у 2022 році при НДІ «Вивчення поведінки людини в екстремальних ситуаціях» та НДІ «Пам’яті ім. Г.С.Попова» Олег Мальцев розпочав масштабне наукове дослідження: вивчення феноменів розуму людини – головного інструменту для вирішення завдань у життєдіяльності людини.

Щоб різнопланово і наочно відобразити роботу розуму, він обрав складні рухові системи. Як пояснив вчений, він вибрав стендову стрілкову дисципліну як модель, яка зможе наочно відобразити складні рухові схеми нашого розуму. Сам академік близько 30 років захоплюється прикладною та спортивною стрільбою (він — кандидат у майстри спорту з кульової стрільби (пістоліт), двічі виграв першість збройних сил та інші змагання). Стрілецькі вибірки вчений взяв в якості поля дослідження. Тобто, за його словами, на прикладі стендової стрільби можна побачити, яким чином при виконанні задачі – попадання у мішень, що рухається на високій швидкості по невідомій траєкторії, – спрацьовує розум людини.

У рамках дослідницької роботи Олегом Мальцевим було проведено серію інтерв’ю з експертами у галузі стендової стрільби (спортинг, скіт, трап). Одним із експертів став багаторазовий Олімпійський чемпіон, призер чемпіонатів світу та Європи у дисципліні скіт – Енніо Фалько .


Експедиційний корпус з Енніо Фалько


«Як ви знаєте, коли людина щось вивчає, вона шукає прототипи. Людині необхідний стандарт, до якого треба прагнути. Енніо Фалько – це один із прототипів, який мені найбільше подобається у стендовій стрільбі. Я зробив при дослідженні розуму вибірку із відстрілених тарілок – там легко простежується феномен. Потрапив/не потрапив – це дуже проста і зрозуміла річ. Вирішив/не вирішив задачу», – поділився Олег Вікторович.

Результати, отримані у ході дослідження, увійдуть до тритомної монографії «Феномен розуму», яка вже у процесі написання.

Протягом дослідження план експедиції передбачає тренування з Енніо Фалько на його особистому стенді. Легенда стрілецької дисципліни минулого разу тепло прийняв наукову групу, ставши добрим другом Експедиційного корпусу.

 Цього разу наукова група планує не тільки отримати новий теоретичний матеріал, необхідний для подальшої дослідницької роботи у практиці, а і провести паралельну галузь дослідження – вивчення складних процесів нашого розуму в умовах абсолютної статики. Для цього обрано одну з найскладніших стрілецьких дисциплін – стрільбу з пневматичного пістолета. Таким чином, робота розуму буде проаналізована та описана у двох режимах – при динаміці та статиці. Тритомна монографія «Феномен розуму» розповість про механізми роботи розуму в абсолютній динаміці – для аналогії обраний круглий стенд; а стрільба з пістолета – це абсолютна статика.

5 березня Експедиційний корпус відвідав Венецію


Окремим етапом дослідження стане острів Гарда – найбільший острів на італійському однойменному озері. Там знаходиться вся італійська спортивно-мисливська збройова промисловість. Командою Експедиційного корпусу заплановано відвідування близько 10 збройових концернів (таких як Benelli, Perazzi та ін.), де команда познайомиться з майстрами з налаштування та створення зброї; ретельно вивчить та проаналізує роботу цих історичних виробництв. Острів Гарда славиться не лише своїми збройовими концернами, а й цікавою історією.

Без зайвих слів пропонуємо читачеві поринути в атмосферу Ріва Дель Гарда – команда Експедиційного корпусу поділилася відеозвітом про візит у це місце.

Як бачите, експедиція має бути насичена. І у наших українських вчених попереду багато роботи! Побажаємо ж їм попутного вітру та розкриття нових величних таємниць історії!

_____________________________________________________

Підписуйтеся на наші ресурси:

Facebook:   www.facebook.com/odhislit/

Telegram канал:   https://t.me/lnvistnik

Пошта редакції:   info@lnvistnik.com.ua

Комментировать