Ключ до вашого “Я”


“Всі озброєні пророки перемагали, а всі беззбройні гинули”.

Не випадково прославився, хоч і таким чином, автор цих слів – філософ і правитель Нікколо Макіавеллі, адже писав він трактати про ключову навичку своєї епохи. А вся наука того чи іншого часу зосереджена навколо ключової навички.

Ключова навичка епохи – це певний ключ до життя. Немає цієї навички – помер, є ця навичка – живеш. В усякому разі, так були справи за часів Макіавеллі і аж до 19 століття, коли ключовою навичкою було вміння володіти зброєю. Безумовно, кожен стан мав і свою ключову навичку. Але про це двома словами не скажеш…

Невеликий екскурс в історію. Прийнято було вважати, і не без деяких підстав, що у 1917 році світ поділився на дві частини: соціалістичну та капіталістичну. І що у капіталістичному світі ключова навичка – заробляти гроші, а у соціалістичному світі виникла інша – справлятися з наказами керівництва. У Радянському Союзі страшно було подумати, що наказ може бути не виконаний. Тому дуже швидко керівництво країни розуміє, що вся наука має бути спрямована на набуття навичок, щоб яке б завдання не поставили, людина з ним впоралася. У 90-ті роки, після розпаду СРСР і з виникненням незалежних держав ключовою навичкою знову стає заробляння грошей. Але цей період тривав недовго.

У XXI столітті визначити ключову навичку не так просто, як у Середні віки або у Новий час. Сьогодні не є необхідними результативність, багатофункціональність, без навичок заробляти гроші чи фехтувати можна вижити. Так, на пострадянському просторі ця навичка добре завуальована і прихована. Ключова навичка сьогодні – вміння влаштовуватися на роботу, увійти у простір поділу праці, відносин роботодавця та працівника. Хтось вважає, і також – небезпідставно – що достатньо вийти заміж, щоб забезпечити своє існування. Але це все одно влаштування на роботу, просто в іншій формі, адже за рахунок цього людина принципово так само намагається забезпечити своє виживання. Влаштувався на роботу – є гроші на життя, логіка та вимоги епохи такі. Інші навички – другорядні. Тому зазвичай більшість людей намагаються влаштуватися у престижну велику компанію. Такі справи сьогодні у європейських країнах: головне кудись влаштуватися чи отримувати соціальну допомогу. У США, як і раніше, головним залишилося вміння заробляти гроші.

 Однак, згадайте про стани… Озирнувшись, ми можемо сказати, що за всіх часів були люди, які жили у достатку, безпеці та благополуччі, одним словом – добре. Були і ті, які жили не дуже добре. І навіть ті, які дуже не добре. Очевидно, що ті, хто жили/живуть/живутимуть добре, знали/знають/знатимуть трошечки більше за інших.

«Вивчаючи особистісні особливості та долі тих, хто до кінця своїх днів був і залишався справжнім «удачником», справжнім капітаном долі, ми без зусиль помітили їхню спільну рису: у кожного була ця концепція. До справжньої влади над собою, над свєю долею та над долями іншими приходять лише ті, хто виробляє концепції та володіє ними. Ті, хто мислить концептуально», – пише Ірина Ігорівна Лопатюк – науковий помічник PhD Олега Вікторовича Мальцева.

Зауважимо, що самодури при владі не беруться до уваги — вони опинялися зрештою руйнівниками і погано кінчали.

Так ось…

Концептологія — це наука, яка дозволяє генерувати концепції та впроваджувати їх.

Як зазначав академік Олег Вікторович Мальцев:

«Сьогодні до влади приходять саме ті, хто здатний мислити концепціями. Концептуальне мислення – це вісь обертання ключової навички 21 століття. Але як мислити концептуально та створювати концепції – на сьогоднішній день немає жодного підручника…».

Точніше – не було. До недавнього часу. Тепер такий підручник є. Його написала Ірина Лопатюк на основі лекцій О. В. Мальцева. Це практичний посібник, в якому перераховані основні методи концептуалізації, кожен із яких супроводжується теоретичними матеріалами, практикою та відповідними вправами.

Як думки, так і погляди, концепції бувають різними. Єдине та головне для них усіх – вони мають бути саме і власне концепціями. Вчитуючись у главу за главою, практикуючи кожен метод, ви поринете у світ концептології, до того ж тренуючи свій розум, що дозволить створювати власні концепції та впроваджувати їх у життя, досягаючи бажаного успіху. Чого вам бажає редакція нашого журналу.

Завантажити книгу з концептології можна за посиланням .

Підписуйтеся на наші ресурси:

Facebook:   www.facebook.com/odhislit/

Telegram канал:   https://t.me/lnvistnik

Пошта редакції:   info@lnvistnik.com.ua

Комментировать