Філософія Півдня Італії

«ФІЛОСОФІЯ ПІВДНЯ ІТАЛІЇ». Таку назву має унікальна монографія про наймогутніші кримінальні структури світу.

Ця праця – про філософію найвпливовіших, небезпечних і в той же час досить ефективних кримінальних структур світу. Мова – про сицилійську мафію, калабрійську Ндрангету і неаполітанську Каморру. Ця книга – єдина в своєму роді, тому що до українських вчених ще ніхто не освітив так повно і вичерпно дану тему. Монографія дозволить кримінології по-іншому подивитись на деякі явища злочинності, як такої, і культурологам вивчити зміни багатовікової традиції. У той же час вона допоможе бізнесменам отримати ефективні моделі досягнення тріумфу. Адже в розмові про кримінальну традиції південної Італії мова – про найкривавіші і могутні структури, з якими нічого не вдавалося зробити на протязі не одного століття.

Кожен, хто серйозно знайомиться з цією працею; може проникнути в таємницю філософії півдня Італії. І все – завдяки двом українським вченим, які є авторами монографії: Мальцеву Олегу Вікторовичу – академіку, кандидату психологічних наук і кандидату філософських наук, керівнику Одеського регіонального відділення «Українська академія наук», і  Луньову Віталію Євгеновичу  – кандидату психологічних наук, асоційованому професору, академіку української академії наук. Презентація наукової монографії відбулася в Києві 19 лютого на прес-конференції, де автори докладно розповіли про результати своєї роботи (запис цієї прес-конференції – за посиланням ). Про дослідження українських вчених писали також італійські ЗМІ .

Академіки Олег Вікторович Мальцев і Віталій Євгенович Луньов

«Філософія Півдня Італії» – сукупний результат більш ніж 6 років експедицій і глибинного дослідження такого явища, як кримінальна традиція Півдня Італії. Остання наукова експедиція, яка проходила в Калабрії в грудні 2019 року, в даній роботі стала заключною. Протягом трьох тижнів експедиції вчені досліджували наймогутнішу в світі калабрійську кримінальну субкультуру – Ндрандгету, річний дохід якої можна порівняти з доходом сучасної європейської держави.До слова, всі дослідження «Експедиційного Корпуси», що очолює академік Олег Мальцев, детально освітлюються в науковому журналі «Експедиція».

Експедиційна група в Калабрії

«Нам вдалося виявити речі, яких немає в бібліотеках, архівах, пошуковику «Google »- основному джерелі інформації, яким користуються сучасні вчені і взагалі допитливі. Монографія занурює читача в ту середу, де ми проводили польові (експедиційні) дослідження. Дуже важлива особливість книги – своєрідна мова опису досліджень і результатів – один з найсерйозніших і кризових моментів будь-якого наукового дослідження. Навіть коли вчений знає, про що говорити, він не завжди знає, як говорити – немає відповідної мови», – розповів автор монографії Віталій Луньов на прес-конференції.

Професор Віталій Луньов

Для опису філософії півдня Італії використовувалась не одна мова – це і мова судьбоаналізу, і мова архетипологіі К.Г. Юнга. Вперше застосовувалася концепція Жана Бодріяра. Як зазначив академік Віталій Луньов, мова, яка використовувалася для написання монографії, по суті, є новою для опису різних культур. І в цьому теж унікальність монографії.

Роботу вчених всіляко підтримував міжнародний експерт із боротьби з організованою злочинністю, кримінолог світового рівня Антоніо Нікассо. Він відкривав перед експедиційної групою будь-які двері за одним телефонним дзвінком. До слова, на запрошення академіка Олега Мальцева Антоніо Нікассо нещодавно приїжджав в Одеське регіональне відділення УАН і читав лекції про Ндрангету.

Як відзначають автори монографії, дослідження кримінальних субкультур – завдання не з легких. Будь-яка кримінальна організація є закритою, і дізнатися її таємниці вкрай складно. І навіть просто неможливо, якщо це стосується південно-італійського криміналу; тут панує клятва крові і «омерта». За розкриття таємниць кримінальної структури загрожує смерть. Проте, і не дивлячись на всі складнощі, експедиційній групі вдалось отримати значну інсайдерську інформацію. Звичайно, не весь здобутий матеріал увійшов в цю монографію. І не тільки тому, що його поширення – небезпечно. Монографія закінчена, робота триває.

«Тут для кримінологів, криміналістів, юридичних психологів буде багато матеріалу, пов’язаного з самим розумінням суті відношення до злочинів. Оскільки не йдеться про злочинців, які люблять займатися якоюсь зловредністю, або просто тому що вони девіантні за своєю природою. Йдеться про групи, для яких це – спосіб життя, що склався в силу об’єктивних причин протиставлення державі. В них своя філософія, своє уявлення про життя, а їх просто вважають злочинцями. Насправді все набагато складніше, і цей тип злочинності зовсім інший», – пояснив академік Віталій Луньов.

Монографія являє собою підручник для криміналістів в боротьбі з організованою злочинністю. Як пояснив Олег Вікторович Мальцев, без розуміння пристрою і історії становлення подібних структур, боротися з ними просто неможливо.
«Зверніть увагу: схоже на те, що ніхто в світі подолати організовану злочинність не хоче – сенсу ніякого немає, – каже Олег Мальцев. – Її намагаються загнати в певні рамки, щоб вона себе відчувала так, як організована злочинність повинна себе відчувати».

Академік Олег Мальцев

Філософія Півдня Італії – це унікальне джерело ефективних знань і інструментів для бізнесменів і людей, які хочуть досягти тріумфу в житті.

«Хіба не цікаво, як будується наймогутніша організація в світі з нуля до проектної потужності, як кажуть бізнесмени. На мою думку дуже цікаво. Коли мене запитують «як працювати на важких ринках?» я відповідаю: краще Ндрангети ніхто цього не знає. Вивчайте Ндрангету, тому що, куди її не кинь – Австралія, Африка, Канада – вона себе чуово відчуває, приживається і всюди у неї трильйонний оборот », – розповів Олег Мальцев.

На прохання журналіста дати коротке визначення, що з себе представляє філософія півдня Італії, автори насамперед привели число глав наукової праці – двадцять. І кожна з них – окреме масштабне наукове відкриття. Так що для повної, вичерпної відповіді на таке питання потрібно, як мінімум, кілька годин. Олег Вікторович все ж таки дав концентроване пояснення принципу: філософія півдня Італії включає три складові – грунт, конструкція і середовище.
«Я би сказав, що це особлива технологія підготовки людини», – прокоментував Віталій Євгенович.

Прикро усвідомлювати той факт, що вихід єдиною в своєму роді, науково-практичної монографії більше очікують за кордоном, ніж на батьківщині авторів. І тому книга, на ряду з російським і українським варіантами, буде також видана англійською, італійською та німецькою мовами.
«Сама праця дуже скоро буде представлена і в електронному варіанті, і в поліграфічному тиражі. Бібліотеки, інші установи отримають копії монографії », – розповів Олег Вікторович.

Обкладинка книги «Філософія Півдня Італії»

 

Автор статті: Гужва Анастасія

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Комментировать