«Подолання проблем, пов’язаних з пандемією: практичні дії фахівців, влади та бізнесу»

Подолання проблем, пов’язаних з пандемією: практичні дії фахівців, влади і бізнесу

У грудні 2020-го було всебічно підготовлено та проведено  Круглий Стіл «Подолання проблем, пов’язаних з пандемією: практичні дії фахівців, влади і бізнесу». Погодимося, в ці часи важко уявити більш  актуальний захід у будь-якому масштабі  – впритул до світового. Організаторами виступили Київська торгово-промислова палата спільно з Українською Академією наук (УАН), Радою з екологічної безпеки та Громадським об’єднанням «Український Альянс».

Епідемія і темпи її поширення досі катастрофічно впливають буквально на всі системи життєдіяльності держави, загрожують глобальними наслідками і тому вимагають адекватного реагування, мобілізації спільних зусиль, нестандартних підходів і рішень – як з боку владних структур, так і з боку суспільства, підприємництва. Саме ці питання стали предметом обговорення учасниками засідання Круглого столу.

У заході взяли участь представники організацій, підприємств, установ різних видів діяльності, щоб спільними зусиллями визначити коло проблем, знайти рішення для зменшення потенційних ризиків і загроз, запропонувати владі можливі шляхи вирішення виниклих проблем.

Спікери-експерти продемонстрували сучасні розробки, які пройшли апробацію на практиці і дозволяють здійснювати реальні кроки у боротьбі з КОВІД та наслідками хвороби.

Спікери заходу:  Микола Засульський, Цибух Валерій, Оніпко Олексій, Юрченко Володимир, Салюта Михайло, Чухраєв Микола, Бучинський Йосип, Іванчов Павло, Валерій Грищук, Мазніченко Олексій, Костянтин Клімашенко, Забулонов Юрій, Гриненко Юрій, Зімін Володимир, Канюра Олександр.

Модератором круглого столу був Еговкін Володимир – директор Центру інновацій, інвестицій та міжнародних зв’язків УАН, академік УАН.

Еговкін Володимир Анатолійович

«Наше головне завдання – сприяти розвитку економіки у столичному регіоні і підтримка бізнесу, особливо у такі нелегкі часи. Нещодавно ми зустрічалися із вченими й академіками Української академії наук, у результаті: керівництвом УАН було запропоновано провести круглий стіл і виробити нові й ефективні способи боротьби з КОВІД.

Нас дуже турбує наш бізнес, а саме його фінансова підтримка. Ми всіляко боролися за проект виплат для малого і середнього бізнесу, 8 тисяч гривень, для тих, хто постраждали від пандемії. Також, ми всіляко підтримуємо програму Київської держадміністрації з кредитування, щоб для бізнесу ставки були не 20-25%, а 5-7%. І звичайно ж, найважливіше завдання – підтримка вітчизняного виробника», – зазначив президент Київської Торгово-промислової палати Микола Васильович Засульський.

Микола Васильович Засульський

«Одним із пріоритетів нашої організації є профілактика КОВІД-19. Саме цей напрямок має величезний потенціал. Також, наші вчені проводять дослідження того, як пандемія впливає на економічне, соціальне життя громадян у регіонах й у країні в цілому.

Наші вчені, спільно з главою міжнародної наглядової ради Михайлом Горовським розробили проект « Foresight COVID-19 ». Проект Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку ім. І Сікорського дозволяє нам прогнозувати сценарій розвитку пандемії і відстежувати тенденції. Наш колега, далі, розповість про потенційні розробки», – зазначив Цибух Валерій Іванович , секретар Ради з екологічної безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол України.

Цибух Валерій Іванович

Цибух Валерій звернув також увагу присутніх на розвиток туристичної галузі, у тому числі оздоровчий туризм, які мають величезний потенціал завдяки курортним зонам та унікальним медичним технологіям і розробкам. Це у свою чергу підтримає малий і середній бізнес, а саме ресторанний бізнес, торгово-розважальні заклади, які суттєво постраждали від пандемії.

У своєму виступі на Круглому Столі Президент Української академії наук Оніпко Олексій Федорович зазначив: «Актуальність даного круглого столу ні в кого не викликає сумнівів. Дійсно, під час загрози життю людей, пандемії або війни, наука стає найбільш продуктивною, з’являються нові розробки, методи і прилади. Мета заходу знайти найкращі розробки із запропонованих вітчизняних і зарубіжних продуктів, і якщо не повністю зупинити, то хоча б зменшити кількість хворих. А нам сьогодні це вкрай необхідно, щоб вижити, саме вижити».

Оніпко Олексій Федорович

Ще один учасник зустрічі – Юрченко Володимир Валерійович – експерт міжнародних відносин, голова ГО «Український Альянс» вважає, що важливим пріоритетом є участь молоді у подібних проектах, що неодноразово довела їх організація за роки своєї практики. Він вважає, що потрібно вкладати кошти у розвиток молоді та залучення їх до науки.

«Ми прагнемо допомогти нашим українським вченим, допомогти винахідникам втілити свої плани в Україні і вивести свої продукти на міжнародні ринки. Ми готові допомагати з брендингом товару, щоб їх продукцію впізнавали в усьому світі. Ми також готові стати ініціаторами платформи антикризових дій і створити фонд розробок та ідей, особливо у тих випадках, коли держава ігнорує наших вчених і не може забезпечити фінансову підтримку їхнім винаходам. Сьогодні, як ніколи, український бізнес вимагає наукової підтримки і модернізації, що ми також готові реалізовувати спільно з Українською академією наук».

Юрченко Володимир

Примаючий участь у заході Салюта Михайло Юхимович – доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, віце-президент ГО «Народна Рада України», академік УАН, лікар Київської міської клінічної лікарні №1 сказав: «Подивіться які у нас потужні академії наук. І що вони сьогодні роблять? Поки нічого. Тому ми сьогодні зібрали цей Круглий Стіл. Я відразу хочу зазначити, німці прийшли до висновків, що 100% імунітет може утримуватися від КОВІД-19 всього 4 місяці. 80% – 6 місяців, а далі 5 місяців – 50% імунітету. Це говорить про те, що ми повинні бути постійно у дії. Але, чи були аналітичні довідки, дані від епідеміологів доступні для населення? Ні. А преса робить тільки те, що вона може. Нам зараз необхідно створити платформу, де б ми могли зібрати фахівців з даної проблематики».

 Салюта Михайло Юхимович

У круглому столі взяв участь Чухраєв Микола Вікторович – кандидат технічних наук, доктор наук у галузі медичної психології, автор/співавтор 55 винаходів/авторських робіт, директор «НМЦ Медичні Інноваційні Технології».

Чухраєв Микола Вікторович

Микола Вікторович презентував інноваційне обладнання для профілактики та реабілітації в умовах КОВІД, зокрема для економної безпечної дезінфекції людей, приміщень, обладнання, товарів/продуктів і транспортних засобів.

«За 30 років роботи ми розробили більше 100 апаратів, які допомагають жити більш якісно і поліпшити тривалість життя. Наш досвід показує, що в умовах ГРВІ, грипу, застосування масових методик оздоровлення і профілактики, в тому числі у дітей, дають дуже і дуже хороші результати.

Близько 90% населення великих міст перехворіють, хочемо ми того чи ні. Тому, перед нами стоїть завдання, мінімізувати кількість захворілих. Для цього ми створили кілька апаратів, один з яких виробляє пароводяну озонозмістову суміш. На практиці ми отримали високі результати. Ще ми виявили важливий ефект – застосування цієї суміші сприяє імунізації. Вірус мутує кожні 2-3-4 місяці, що створює вкрай складні умови для протидії йому, але за рахунок застосування пароводяної озонозмістової суміші, колоїдного срібла й аналіт змістових розчинів та застосування перекису водню, препарату, внесеного до трійки, які врятували людство за останні 100 років, – дозволить дуже ефективно боротися із захворюваннями.

Сьогодні публікується багато матеріалів, крім проблем з бронхолегеневою системою, про системи розвитку автоімунних, нейроендокринних захворювань. Як наслідок, виявляється велика кількість психічних захворювань, посилення тривожної депресії. А з цими проблемами доведеться боротися не тільки медицині, а й усьому суспільству. Тенденції ж не віщують якнайшвидшого закінчення пандемії. Всі напрацьовані розробки за 30 років, і документацію до них, ми готові передати державним установам для серійного виробництва, щоб максимально здешевити і поліпшити процес оздоровлення населення».

Перший апарат, який був продемонстрований під час Круглого Столу,  розроблений ще 2 роки тому для профілактики ГРВІ. Він дозволяє проводити профілактику органів дихання, а також знизити рівень й активність вірусів в організмі людини.

Другий апарат був розроблений набагато раніше, але спроби впровадження на практиці дуже складні через корупційну машини. Цей прилад дозволяє не тільки проводити профілактику – з його допомогою можна лікувати і відновлювати бронхолегеневу систему людини після хвороби.

Пізніше слово взяв Олексій Федорович Оніпко. Він розповів, що академія співпрацює з багатьма міжнародними компаніями. Президент Оніпко запросив до участі представника партнерської компанії «Баю Бастерс» – пана Макса Графа фон Корфа.
Він розповів про їх розробку у вигляді багатофункціональних систем очищення повітря, які використовують запатентовані системи ультрафіолетового випромінювання патогеном, який виділяє ультрафіолет за допомогою спеціальних рефлекторів, а також прилад встановлює контроль потоку світла і його дозування. За словами автора, прилад дозволяє усувати до 99% вірусів SARS та ГРВІ. Прилад можна застосовувати, як у житлових приміщеннях, так і у школах, офісах, в установах охорони здоров’я, на військових об’єктах, а також у ветеринарній сфері, наприклад, на великих фермах.

Під час круглого столу виступив із пропозицією створення платформи антикризових дій та залучення потенційних фінансових партнерів голова Комітету КТПП з безпеки ведення бізнесу, Голова правління – генеральний директор Адвокатського об’єднання “Яр.ВАЛ” Бучинський Йосип Валентинович.

Бучинський Йосип Валентинович

Відносно складного процесу доставки сучасних приладів пацієнтам розповів Іванчов Павло Васильович – доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, академік УАН. За його словами, бюрократична машина гальмує процес впровадження і доставки сучасного обладнання для медичних установ. Павло Васильович повідомив, що відкритий до даних впроваджень та пропозицій, і готовий взяти на апробацію частину заявлених продуктів.

Пізніше виступив вчений, кандидат фізико-математичних наук, директор ТОВ Українсько-Німецький центр РЕДОКС, керівник приватного підприємства «Жива вода» –  Валерій Павлович Грищук. Грищук виступив дуже коротко, роз’яснивши складне простими словами. Він презентував рідину на основі хлорнуватистої кислоти, яка здатна знищувати дуже величезний перелік вірусів.

Валерій Павлович Грищук

Крім того, засіб лікує рани, пролежні, трофічні і діабетичні виразки, аж до гангрени без антибіотиків.

Другий водневий засіб підвищує коефіцієнт корисної дії «людських електростанцій». Він зауважив, що національне бюро з охорони здоров’я у Китаї, який вже практично позбувся хворих коронавірусом, прийшло до необхідності реформування системи профілактики захворюваності саме за допомогою водню.

Третій пристрій на основі аніліну здатний знищувати віруси за допомогою звичайного розпилення у кімнаті. Грищук зазначив, що В’єтнам має не більше 1,5 тисячі хворих на всю країну за період пандемії, через те, що вони ще до цього проводили масову дезінфекцію у публічних місцях за допомогою аніліну.

Інвестувати і підтримувати фінансово зголосився з ініціативою засновник Інвестиційного фонду «WHITE SHARKS CAPITAL» Мазніченко Олексій Анатолійович. «Ми бачимо перспективи розвитку бізнесу в Україні працюючи з вченими, інтегруючи унікальні розробки. Ми готові інвестувати у проекти, готові розглядати продукти наших вчених, виводити компанії на нові рівні і на експорт в інші країни», – зазначив Мазніченко Олексій.

Мазніченко Олексій

Підприємець Костянтин Клімашенко розповів про розроблену унікальну захисну маску, якою почав займатися ще 8 років тому. За його словами, маска здатна знищити вірус групи SARS, віруси ГРВІ при попаданні на поверхню багаторазової маски. Клімашенко також зачитав документ, отриманий з інституту вірусології і мікробіології  ім. Заболотного відносно пройдених випробувань маски у тестуваннях. Клімашенко заявив, що звертався, ходив, писав у всі можливі медичні інстанції і державні органи з пропозиціями широкого впровадження цих масок. За словами Клімашенко, сьогодні він користується попитом на закупівлю масок з інших країн.

Перед завершенням круглого столу Микола Засульський заявив, що готовий всіляко підтримати і сприяти плідній роботі з вченими винахідниками, бізнесменами і представниками фондів та організацій, які взяли участь у Круглому Столі. Також він повідомив, що буде підготовлена ​​резолюція по даному заходу, яку буде опубліковано на сайті Торгової палати.

Заключне слово виголосив президент УАН Олексій Федорович Оніпко: «Давайте об’єднуватися і співпрацювати. Ми зі свого боку організуємо в УАН відділення кризових ситуацій, яке буде безпосередньо займатися світовими питаннями пандемії й ефективної боротьби. Нехай вас береже Господь. Дякую всім і всім бажаю успіхів».


Автор Мирослав Бекчив

Пошта для зворотного зв’язку: info@lnvistnik.com.ua
Наш Telegram канал: https://t.me/lnvistnik

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Комментировать