Експерт: хто і який він?

«…Рішуче зітхнувши, Бендер протиснувся у натовп.
 … Дайте дорогу експертам, ви, чоловік».
(І. Ільф, Є. Петров. «Золоте теля»).

…А якщо серйозно, експертом прийнято вважати особу, що володіє спеціальними знаннями у тій чи іншій проблематиці. Це та людина, на чию думку можна покластися, точно знає, про що говорить. Це авторитет, який викликає довіру. Однак можна добре розбиратися у своїй справі, але не вважатися експертом. Вся справа у тому, що цей статус потрібно заробити.

У світі існують тільки дві паралелі становлення експертом. На першому етапі людина стає вченим, досягаючи популярності у певних спеціалізаціях.

Перший шлях – від Тори до таємниці.

Наприклад, вчений Антоніо Менегетті показував, що бізнес – це психологія, і ця думка передбачає на багато років нобелівські премії з економіки, надалі присуджені психологам.

Довідка: Антоніо Менегетті (італ. Antonio Meneghetti, 9 березня 1936 Авеццано – 20 травня 2013, Ріу-Гранді-ду-Сул, Бразилія) італійський психолог, філософ, художник, засновник онтопсихологічної школи, що продовжує гуманістичну гілку психології. У молодості був священиком, захопившись психологією, відмовився від священного сану, більше 10 років займався психотерапією і на основі цієї практики сформулював теорію онтопсихології. Автор понад 50 книг і монографій, виданих італійською, російською, португальською, англійською, французькою, китайською, іспанською, німецькою, латиською мовами.

У даному випадку він став відомим саме у цій області, і став першопрохідцем. А область ця може бути популярною зараз або ж ні, але рано чи пізно стає популярною. Якщо, звичайно, стає. І тоді ця особа нерідко набуває популярності у даній області. Така людина стає провідним експертом для всіх – частіше за все тому, що як більше ні до кого звернутися. Експерт цей може не рухатися далі, а залишитися таким для осіб, які цікавляться його областю. Буває, виникає корпорація, де збираються НДІ, співтовариство відповідних фахівців і їх помічників, – перша скрипка у галузі. Єврейський принцип виникнення експерта зверху вниз – від Тори до таємниці, коли людина рухається від теорії до практики. Як влаштований традиційний єврейський світогляд, так і влаштовані взагалі підходи до підготовки людини у різних областях – часто-густо у цьому плані ніхто нічого нового не створював, а просто застосував підхід, перевірений століттями. Вибір очевидний, у силу відсутності інших варіантів.

Другий шлях від таємниці до Тори:

Другий тип експертів вкрай рідко зустрічається, їх – одиниці: людина так чи інакше потрапляє у якусь галузь або шукає напрямок для реалізації себе. Вибір відбувається через пошук площини діяльності. Для того, щоб стати експертом таким шляхом,  потрібен «лоцман» – людина, яка буде вас навчати і вести по цій області. У даному випадку людина занурюється у наукове середовище. Це шлях від прикладної науки до теоретичної – від таємниці до Тори. Для того, щоб стати затребуваним – потрібен статус, вас повинні визнати як експерта. Один з таких ефективних шляхів – шлях вченого.

Найголовніше у становленні експерта – це підхід, ключ захований саме тут. Здатність викликати прихильність до себе людей таким чином, щоб вони хотіли говорити – ключовий навик експерта. З вами повинні хотіти мати справу, ділитися своїми знаннями взаємодіяти. Якщо цей навик не освоїти, то нічого у цій галузі експерта у людини не вийде. Хочете стати експертом у будь-якій області, – освойте цю навичку. І якщо людина не хоче з вами говорити, то не варто приймати все на свій рахунок, така людина, значить, вам не потрібна. І найчастіше є з кого вибирати.

– Хочеш вчитися Кураш?

– Так.

– Будуть проблеми, заходь.

– Які?

 – Чоловік він не простий, побачиш.

– Зате майстер великий.

(Діалог Хромова та голови сільської ради з фільму «Непереможний» – 1983 р.- про майстра-наставника Джуму)

У бізнесі цей навик потрібен, але він не ключовий. У діяльності експерта інформація або технологія секретна,  стратегічного призначення. Такий підхід значно економить ваш час. Так як жити ви хочете зараз, а не тільки через десятки років. І у залежності від того, коли ви почнете так діяти, буде залежати, як швидко ви почнете жити добре.

Людина, яка у цій галузі вважає, що не потрібно викликати прихильність людей до себе, чекає крах. Для експерта головне – це статус, вас сприймають чи ні.

Автор Марина Бербер

Підписуйтеся на наші ресурси:
Сторінка у Facebook:  www.facebook.com/odhislit/
Telegram канал:  https://t.me/lnvistnik
Пошта редакції:  info@lnvistnik.com.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Комментировать